Listopad 2014

Ježdění

17. listopadu 2014 v 19:06 | Nessi
Promiňte ,že jsem tu nebyla ,ale zase jsem neměla čas a ani náladu jelikož mi umřel kámoš na krvácení domozku z autonehody. Dneska Vám napíšu něco jak jsem v úterý jezdila a jak jsem jezdila dřívě.

V lednu jsem začala jezdit do JK a byla to ta největší chyba. Přišla jsem tam a asi 4 hodiny po škole pracovala. Mně práce nevadí ,ale jezdila jsem sotva 20 minut a to mi fakt nestačilo. Pořádně eumim ani řídit koně proto na táborech jezdím hlavně na vyjížďky. Měla jsem jet do do toho Jk na tábor ,ale nakonec to nevyšlo. Tak jsem volala té majitelce a ona na mě začala křičet ,že si mám na koni jezdit bez sedla a bez uzdy a ať mám skřiňkou venku. Máma se sní pak jěště hádala a já řekla "končim už tam nikdy nevkročim". A tak to skončilo s klubem do kterýho jsem chodila 7 měsíců.

Ale v úterý jsem šla k nějaký 18tiletý holce co má koně -haflinga jmenuje se Gíza. Bylo to to nejlepší ježdění ,který jsem zažila. Pořádně mě naučila ovládat koně a přiučila jsem se o hodně více. Chce jenom 250 Kč za hodinu což mi přijde v pořádku. Byla jsem zatím v kruhovce ,ale příště už půjdu na jízdárnu. Zítra tam jdu a moc se těším :).

NESSI


Love is love - Láska ke koním začíná 2.část 1.kapitoly

8. listopadu 2014 v 10:00 | Nessi


1.část první kapitoly2.část 1. kapitoly

Po škole šly holky domů a domluvily se ,že ve dvě budou mí sraz na zastávce. Měly jen jednu hodnu takže měly hodně času. Lady si dala do batohu nový bičík a kamaše pro Linu. Jelikož Veronice někdo ukradl rajtky tak si chtěla dojít koupit nové ,ale máma ji nedala peníze tak si vzala legíny a vyrazila na zástávku. Po chvili došly i Lady s Emily ,bydlely vedle sebe proto většinou chodí spolu. "Emily je strašně nervózní" řekla Lady Veronice. Po chvilce jel děvatům autobus po 15 minutách dojely do stáje. Potkaly majitele Joshe a oznámil jim ať se připraví ,že za 30 minut začíná trening. Emily se představila a Josh si ji vzal na sranu a holkách znovu řekl ať se připraví.

Lady si oblékla rajtky a šla osedlat Linu, Veronica i oblékla svoje trochu roztrhané legíny a když šla osedlat Alvara o ,kterýho se stará potkala Kristin a Kristin na ní "už nemáte ani na oblečení jo ?". Ignorovala ji. Mezitím Josh domlouval s Emily nějaké záležiosti a řekl jí ať příště vezme s sebou rodiče.Nějaký velmi sympatický kluk ji provedl po stáji a pomohl jí osedlat Reline. Byla to krásná fjordská klisna. Kluk se předtavil "Promiň úplně jsem se zapomněl představit jsem Peter syn Joshe na koních jezdím už od doby co koním jsem rád ,že ti mohu pomoct." Emily se představila také a Peter ji dovedl na jízdárnu za ostatními. Trénoval je Josh tak prvně vybídl Emily ať si nasedne a ostatní aby si také naesly a prozatím krokovali.

Kristin tam nebyla dneska nejezdila. Koukala se na krásného hřebce na světě a napadlo ji ho pustit na Emily do jízdárny. Dala mu ohlávku a šla před jízdárnu aby ji někdo neviděl. Sundala mu ohlávku a hřebec běžel na klisnu na Reline. Kristin šla vrátit ohlávku s vodítkem a jela domů. Reline začala házet kozly a vyhazovat. Emily spadla. Necítila ,ale takovou bolest myslela na Paula jak ji zranil. Nebolelo to tolik. V tu dobu se Em do Reline zamilovala a nasedla znova. Peter odvedl hřebce zpátky do boxu. Josh naučil Em základy na lonži a ať se o Reline postará a dá ji do boxu. A začal vyučovat ostatní. Emily chtěla počkat na holky tak si prozatím začla psát deník.

2. září 15:10
Milý deníčku jsem ve stáji a myslím na Paula. Moc mě ranil dneska se semnou kvůli Krsitin rozešel. Ano opravdu jsem šla do stáje a bylo to dobré rozhodnutí. Zamilovala jsem se do Reline do krásné klisny. Poprvé na koni a poprvé jsem spadla někdo pustit do jízdárny hřebce. Byla to ostuda ,ale nebolelo to tolik jako od Paula. Také jsem tu potkala sympatického kluka Petera syna majitele stáje.

Emily ucítila divný puch ,ale nevnímala to. Přiběhly za ní vyděšené holky "Em Emily Emily ...!"Wanna be affs ?

8. listopadu 2014 v 8:27 | Nessi |  novinky
Zalíbil se Vám můj blog a chtěli byste být moje affs ? Tak se můžete zapsat. Pravidlo mám jen to abyste můj blog alespoň někdy navštěvovali a nepsat do článků komentáře typu "obíhám" ,ale napsali něco co souvisí se článkem.

1)přezdívka
2) blog
3) jak často budete obíhát

To je vše

NESSI


Love is love

7. listopadu 2014 v 14:20 | Nessi


Love is love 1.díl LÁSKA KE KONÍM ZAČÍNÁ bude vyprávět hlavně o Emily. Emily neměla koně ráda ,ale když ji její bajvalý kluk zlomil srdce tak půjde do stáje a zamiluje si je. Začně jezdit úplně od základů přes hobby závody ZZVJ a svého koně ,kterého nakonec na jednom závodě vyhraje. Jeji kamarádky Veronica a Lady ji budou stát po boku a namyšlená holka Kristin ji bude chtít plány překazit.

1 díl Love is love - Láska ke koním začíná

1.KAPITOLASTORIES

7. listopadu 2014 v 13:55 | Nessi

STORIES

nejenom o koníchZÁBAVA

7. listopadu 2014 v 13:45 | Nessi
NEJENOM O KONÍCH

BLESKOVKY

SOUTĚŽE

RECENZE

VIDEA

FOTOGRAFIE

STORIES


Love is Love 1.část 1.kapitoly Láska ke koním začíná

7. listopadu 2014 v 13:10 | Nessi

Láska ke koním začíná

1.část první kapitoly

"Lady tak už pojď" křikla Emily na svojí kámošku ,která běžela po schodech. Emily celým jménem Emily Hartová je třináctiletá brunetka s vlasama do půlky zad a s velkýma hnědýma očima. Má starší sestru Elisu a má jenom tátu ,protože maminka jim umřela když ji porodila. Je ve škole populární ,ale ne tak jako její kluk Paul ,který je nejkrásnější a nejpopulárnější kluk na škole. Je to typický blonďáček s modrýma očima. "Jo už běžím" zavolala Lady na Emily. Lady je blondýnka s vlasama až po pas. Také ji je třináct. Má staršího bratra Leona a mladšího brášku Lukase. Starší bratr Leon ji furt otravuje ať jí pučí peníze a je mu šestnáct a mladšího brášku ,kterýmu je pět furt musí hlídat. Lady je blázen do koní. Před dvěma roky ji rodiče koupili krásnou huculku Linu.

Moje ježdění + hra

7. listopadu 2014 v 11:44 | Nessi
Furt jsem doma, ale už je to lepší :).. Chtěla bych vám napsat něco o mém ježdění. Zatím jsem po táboře nikam nechodila ,ale teď jsem si jedno ježdění našla. Šlo by o ježdění na haflingovi. Prvně by mě všechno doučila hodina 250 Kč. A potom by jsem na ní mohla sama 1 x týdně jezdit sama jak bych chtěla za 1000kč měsíčně. Tak jsem to přijmu ,ale máma ještě o tom neví :D. Nějak jí to řeknu až bude mít dobrou náladu. Mám to 25 minut od školy MHD. Tak tady máte nějaké foto :)1.Design blogu

6. listopadu 2014 v 8:35 | Nessi |  designy blogu
Promiňte ,že jsem tu nebyla ,ale neměla jsem čas. Jelikož mi je špatně a nejsem ve škole tak dneska pár článků napíši a přednastavým.

První podzimní blog s huculama.
Moc za něj děkuji Hanif jsem velmi spokojena.


VÝBAVA KONĚ

3. listopadu 2014 v 12:00 | Nessi

VÝBAVA KONĚ


Když máte nebo se staráte o koně potřebujete k němu důležité věci. Mezi hlavními potřebami patří:

Uzdečka
Velmi důležitá. Existují ůzné druhy. Např. Uzdečka s anglickým nánosníkem,kombinovaným nánosníkem hanoverským mexickým a dalšími. Uzdečka jak známo napomáhářídít koně,zaklapnout koně. Samozdřejmě jezdí se i bez udečky ,ale je velmi důležitá.


Sedlo
Také sédlo patrří mezi základní potřeby. I když velice lidí jezdí na koni bez sedla. Existují také různé druhy např.anglické, westernové, parkurové, drezurní..


Ohlávka a vodítko
U koní se ve všech případech setkáte s ohlávkou a vodítkem. Jak již známo je k vedení koně. Abyste ho třeba vyčistili v klidu tak ho přivážete. Můžete si vybrat mezi jakýma chcete barvama. Ohlávka je i provazová.Kamaše a bandáže
Slouží jako chrániče nohou. Také si můžete vybrat mezi velice barvami a druhy.


Podsedlová dečka
Málem bych zapomněla na podsedlovou dečku. Dává se pod sedlo aby se koně neodřeli. Můžete si vybrat mezi velice barvama a vzorama.


Čabraka
Dává se koním na uši. Myslím ,že slouží i proti mouchám. Neni tolik potřebná jako třeba uhlávka.


Deka a odpocka
Deka slouží když je zima aby bylo koních tepleji. A odpocka se dává po ježdění když jsou koně zpocení.


Tak to patří mezi důležité potřeby. Možná to není všechno.

zdroj: google.com obrázky

NESSI